TIL LYKKE til 47 nyuddannede kloakmestre

04. juli 2017

Der var den 8. juni stor glæde hos de 47 nyuddannede kloakmestre, der efter de seneste 7 måneder at have tegnet, beregnet, dimensioneret, terpet lovstof og meget mere, bestod den teoretisk del af kloakmestereksamen.

De fleste havde bestået den praktiske del i forvejen, og dem der ikke har, kan tage den på Learnmark Horsens i sommerugerne 30, 31 og 32.

Cirka halvdelen af de nyuddannede kloakmestre har deltaget på uddannelsen via fjernundervisning, som har været praktiseret på Learnmark Horsens gennem de seneste 5 sæsoner.

Undervisningen transmitteres direkte til fra klasseværelset i Horsens hver mandag og torsdag aften, og det er for mange eneste mulighed for at efteruddanne sig.

Næste hold på kloakmesteruddannelsen starter den 2. oktober 2017

TIL LYKKE til 47 nyuddannede kloakmastre fra Learnmark Horsens TIL LYKKE til 47 nyuddannede kloakmastre fra Learnmark Horsens

 Bagerste række fra venstre

  • Mads Bonde, Vibøge (kun teori)
  • Jette Kubiak Hadberg, Broager (kun teori) – Rådhuset Sønderborg
  • Anders Lahn Nymark, Mørke – HPH Totalbyg A/S
  • Brian Gry Hollænder, Grindsted
  • Peter Ulf Nielsen, Horsens – Niels Bie’s Maskinstation
  • Jimmy Rahbek Rasmussen, Aarhus (kun teori) – Entreprenørfirma Brdr. Møller A/S
  • Mads Flarup Jensen, Viborg – Ca Entreprise ApS
  • Klaus Nørskov Jensen, Karup J – Aarsleff Rail A/S
  • Kasper Guldhammer Nielsen, Ulstrup – Juel Ditlefsen & Nielsen A/S
  • Karsten Andersen, Ramløse – Ka Anlæg v/Karsten Andersen 

Midterste række fra venstre

  • Kristoffer Kristensen, underviser – Learnmark Horsens
  • Christian Ladegaard Græm, Aarhus C – Winther & Trolle A/S
  • Kasper Moesgaard Andersen, Holstebro – VVS Installatør Søren Krogh Jespersen
  • Karen Marie Jakobsen, Horsens (kun teori) – Rønslev ApS
  • Carsten Dolberg Stöcker Poulsen, Værum – Cdp. Free Lance v/ Carsten Dolberg Poulsen
  • Alf Thyssen Reinholdt, Horsbyg – O. Adsbøll & Sønner A/S
  • Henrik Hviid, Aarhus N – Beder Byg I/S v/ Bent Resting-Jeppesen og Thomas N.
  • Kim Allan Rasmussen, Haurum – T-Gris v/Tina Brohus
  • Jesper Hansen, Pederstrup – Hansen Entreprenør & Landbrugsservice
  • Mathias Steen Sørensen, Odder
  • Martin Vestergaard Pedersne, Tranbjerg J – Bjergegaard og Ottesen ApS
  • Nikolai Skatka Holmsgaard, Østbirk – Holmsgaard
  • Kenneth Bisgaard Therkelsen, Juelsminde – Entreprenør K.P. Marsh ApS
  • Thomas Holland, underviser – Learnmark Horsens

 Forreste række fra venstre

  • Patrik Siegstad Salkvist, Solbjerg – Murerfirmaet Poul Bak
  • Frank Blichfeldt Davidsen, Framlev – Aarhus Vand A/S
  • Sabrina Jeppesen, Stilling – B. Jeppesen
  • Bjørn Libach Fischer Jørgensen, Rostved – Fischer Thorup Byg ApS
  • Tony Kølsov Pedersen, Dalby – Danske Maskinstationer og Entreprenører
  • Lars Søgaard, Skårup Fyn – Q-Kontrol ApS
  • Nadia Knudsen, Horsens – Entreprenørfirmaet Eigil Fynbo A/S
  • Kristian Ravnsbæk Moltesen, Tistrup – Landmand Johannes Moltesen
  • Henrik Poder, Horsens (kun teori) – Entreprenør- og Ingeniørfirma Svend Pedersen A/S
  • Claus Neumann Nielsen, Kalundborg – Ncc Danmark A/S
  • Jan Simmelkjær, Astrup – Nr. Vium Maskinstation v/Poul Erik Clausen
  • Kasper Gydesen Suhr, Fredericia – Entreprenør Jørgensen Suhr ApS 

Ikke på billedet

  • Anders Byskov Christensen (adresse ukendt) – FS Anlæg og Kloak
  • Nick Quist Andersen, Vrold (kun teori) – Es Kloakrenovering ApS
  • Mads Funch Kofoed Nielsen, Slagelse (kun teori) – Moe A/S
  • Jimmy Goldschmidt Jensen, Vordingborg – EUC Sjælland
  • Nicolai Rolskov Hansen, Søndersø – Søndersø Entreprenør- og Vognmandsforretning A/S
  • Kasper Nielsen, Tåsinge – K.N. Ejendomme Fyn ApS
  • Allan Møller Andersen, Store Heddinge – A.M.A. Entreprise Ivs
  • Søren Christensen, Rødovre
  • Michael Ravnholt Iversen, Brædstrup – Iversen Byg & Anlæg ApS
  • David Lollike Christensen, Taaderup – Rambøll Danmark A/S
  • Buster Damgaard Eggertsen, Vejle – Entreprenørfirmaet Østergaard
  • Jesper Erik Noer, Odder – Entreprenørfirmaet Østergaard
  • Karsten Hougaard, Bramming – Entreprenør Henning Have